banner rinne 150x65        

 

Головне меню

Реєстрація


Рішення № 592Про схвалення звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр- Міністра України щодо недопустимості перегляду мовного законодавства

У  К  Р  А  Ї  Н  А

ВОЛОДИМИРЕЦЬКА  РАЙОННА  РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

(Сьоме скликання)

(тридцять восьма сесія)

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

від  10 липня  2020 року                                                             № 592

 

Про схвалення звернення  

Рівненської обласної ради до

Президента України, Голови

Верховної Ради України та Прем’єр-

Міністра України щодо недопустимості

перегляду мовного законодавства

 

Керуючись  частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з президією та постійними комісіями районної ради,  районна рада

в  и  р  і  ш  и  л  а  :

1. Схвалити звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо недопустимості перегляду мовного законодавства (текст звернення додається).

2.Виконавчому апарату районної ради направити рішення Володимирецької районної ради щодо розгляду звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Голови Верховної ради України та Прем’єр-міністра 

3. Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії районної ради з питань гуманітарної політики, комунальної власності, будівництва та розвитку інфраструктури. (О.Першута).

 

 

Голова  районної ради                                                        В.Ковенько

 

 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

Рівненської обласної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо недопустимості перегляду мовного законодавства

Українське суспільство глибоко обурене намірами високопосадовців руйнувати основи української державності.

До таких спроб належать публічно виголошені наміри обмежити використання української державної мови у публічній сфері.

  • 20 травня Президент України Володимир Зеленський заявив про потребу “навести порядок з мовними квотами”, щоб усунути “несправедливість щодо людей, які не є україномовними”.
  • 27 травня Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вже заявив про потребу змінювати Закон України «Про забезпечення функціонування Української мови як державної».
  • Українські суди закидають чисельними позовами від імені депутатів «монобільшості» з метою очорнити символи української державності.

Наступ на права українців розпочали ті, кого народ і Конституція України зобов’язують захищати право українців бути собою.

«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову!» – сказала Ліна Костенко. Кожен окупант намагався знищити українську мову. Ворог фізично знищував носіїв української мови, нашу інтелігенцію, письменництво, науковців. Українську мову забороняли 134 рази.

Закон України «Про забезпечення функціонування Української мови як державної» – це:

  • Крок до справедливості і відновлення самоповаги українця та єдності української нації.
  • Посилення безпеки українського інформаційного простору в умовах російської агресії та протидія інформаційній війні, яка ведеться здебільшого російською.
  • Більше мільярда інвестицій за рахунок розвитку національного ринку книговидавництва, кіно, культурного, освітнього та мистецького продукту.

Спроби обмежити використання української мови у публічній сфері є політичною диверсією проти України, української нації та кожного українця.

Переконані, що такі заяви руйнують єдність нації. Є черговою спробою поділити українців на різні сорти. Ведуть до перетворення України у колонію та провокують громадянський конфлікт.

Звертаємося до Голови Верховної Ради, Президента України, Глави Уряду та вимагаємо:

1. Припинити нападки на основи української нації та державності!

2. Публічно вибачитись за вислови, які зневажають Україну!

3. Зупинити політику малоросійства та нищення української держави!

 

                                                                                        СХВАЛЕНО

рішення Рівненської

обласної ради

від 05 червня 2020 року

№ 1729