banner rinne 150x65        

 

Головне меню

Реєстрація


Семінар-навчання в рамках Проекту ЄС

21 липня 2016 року, в рамках проекту ЄС «Розбудова сільськогосподарської діяльності Маневицького району Волинської області та Володимирецького району Рівненської області за рахунок підтримки регіональних програм покращення ґрунтів і просвітницької діяльності серед населення (пілотний проект),  на базі Володимирецької районної ради, за участю сільських, селищних голів, начальників окремих управлінь, відділів райдержадміністрації, райради, районних установ, було організовано зустріч з науковцями інституту сільського господарства Західного Полісся НААН України, менеджером проекту, екскурсію на Рівненську АЕС та демонстраційний полігон ДП ДГ «Городецьке» для роз’яснення доцільності, ефективності та користі використання меліоранту кислих ґрунтів.

Учасники семінару дізнались про стан реалізації проекту, переглянули презентації про підвищення рівня знань жителів територіальних громад району щодо меліорації кислих ґрунтів в контексті підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва, про вплив оптимізації кислотності ґрунту на ефективність вирощування сільськогосподарських культур в зоні Полісся, про дію вапнування на міграцію радіонуклідів з ґрунту в рослини.

З метою ознайомлення з технологією очищення води, процесом утворення вапняного шламу, який використовується як меліорант кислих ґрунтів та його нерадіоактивності делегація відвідала Рівненську АЕС. Знайомство розпочалося з інформаційного центру «Полісся», де гостям було продемонстровано принцип роботи енергоблоків з реакторами ВВЕР, муляж паливної таблетки та імітатор тепловиділяючої збірки. Цікаво було послухати історичні факти створення АЕС. Начальник хімічного цеху РАЕС Анатолій Тихомиров та його заступник Іван Затірка розповіли про застосування вапнякових матеріалів в технології очищення води та утворення шламу від освітлення води на ВП РАЕС.

Для підвищення урожайності земель Поліського краю з 2014 року вапняний шлам РАЕС, який утворюється від очищення і пом’якшення води  р. Стир активно використовують у сільському господарстві Рівненщини  та Волині. «Тільки з 21 червня цього року вже відвантажено 1,5 тисячі тонн вапняного шламу в с. Городець Володимирецького району у дослідне господарство та сільськогосподарські підприємства Волині», - відзначив Іван Затірка під час оглядової екскурсії споруди очищення додаткової води.

Інженер-технолог ХЦ Олеся Ярощук детально пояснила гостям процес утворення вапняного шламу, про задіяні в цьому процесі хімічної сполуки на вміст корисних мікроелементів у його складі. Відсутність радіоактивного забруднення за допомогою дозиметра підтвердив інженер з відбору проб цеху радіаційної безпеки РАЕС Олександр Леунов.

Учасники семінару відвідали демонстраційний полігон з вирощування різних культур до та після внесення шламу. Найбільш помітною була   різниця з посіву гречки, та, як запевнила заступник директора Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН України Людмила Лукащук, найкращий результат буде спостерігатися через 2-3 роки.

Враховуючи велику кількість кислих ґрунтів на території Володимирецького району, вапнування шламом є актуальним, і що важливо – недороговартісним (в межах 6 грн. за тонну з врахуванням ПДВ). Зручним у вапнуванні даним меліорантом є те, що проводити процес хімічної меліорації можна в будь-яку пору року. Сільські голови зазначили, що власним прикладом покажуть сусідам чий урожай буде кращим.

 Ефективність вапнування ґрунту очевидна, тож попереду практична стадія впровадження проекту.

У вас немає прав, щоб відправляти коментарі.
Увійдіть будь-ласка!