banner rinne 150x65        

 

Головне меню

Реєстрація


Ювілей незалежності

 

На Володимиреччині відзначили ювілей незалежності держави. Відзначили кращих, на кого мають рівнятися.

Україна – це наша земля, рідний край, наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, і зрозуміло, мудрими, талановитими людьми. 

24 серпня 1991 року – цього дня народилася Незалежна Україна. Відбулася подія, про яку мріяли десятки поколінь українського народу впродовж багатьох століть. 25 років – прекрасний вік, що знаменує новий етап розвитку. За ці роки в країні здійснено багато змін, та ще багато потрібно зробити для становлення повноцінної, сильної, незалежної держави. Тож, разом з Міністерством освіти, поринемо у кожен рік чогось особливого для рідної державо. Звісно, були печалі і радості, та, надіємось, що все здолаємо та переможемо. Ми ж українці, і цим пишаємось!!!

Рік 1991

1 грудня 1991 року відбулися перші вибори Президента України.
До виборчого бюлетеня було включено шість кандидатів.
Леонід Кравчук виграв президентські вибори.

Рік 1992

Живи та міцній Українська Державо!

Вмирали у битвах мільйони борців,

Щоб стяг синьо-жовтий піднявсь величаво

Й на радість народу віки майорів.

15 січня 1992 року Верховна Рада затверджує вірш «Ще не вмерла Україна» Павла Чубинського (1862) як гімн України.

28 січня 1992 року набув статусу офіційного  прапор – синьо-жовтий біколор.
19 лютого 1992 року офіційно з’явився державний герб  у вигляді Тризуба князя Володимира.

Рік 1993

21 лютого 1993 р. –  Сергій Бубка встановив світовий рекорд у стрибках із жердиною  в закритих приміщеннях — 6 м 15 см.
Сергій Бубка – єдиний український спортсмен, якому встановлено пам’ятник за життя.

Рік 1994

14 січня 1994 р Україна стає без’ядерною державою. Аварія  на ЧАЕС, складнощі утримання ядерної зброї,  жорстка позиція США та Росії призвели до підписання Тристоронньої угоди між  Росією, Україною та США.
Україна втратила свій ядерний потенціал, але так і не отримала компенсацій за роззброєння.

Рік 1994

Перше  олімпійське золото України, яке завоювала  16-річна  дніпропетровська фігуристка Оксана Баюл у Ліллехаммері.    Ця  перемога  стала  великою несподіванкою для  всіх,  у тому  числі  і для організаторів олімпіади,  у  яких  не  знайшлося запису  гімну України. Майже    45  хвилин  вболівальники  чекали,  доки  зазвучав  гімн,  у  цей  же час  стався ще один казус –  неправильно  здійняли  прапор  України…

Рік 1995

З 9 листопада 1995 року Україна є постійним членом Ради Європи і представлена в усіх його органах. Затверджено  стратегію співробітництва ЄС та України. Так починається шлях України до Євросоюзу…

Рік 1996

У  ніч з 27 на 28 червня 1996 року була прийнята і затверджена Конституція України.

Найвищий закон утверджує багатовікове прагнення українського народу
до незалежності і власної держави. Прийняття Конституції України
є закономірною і важливою віхою в історичному розвитку України.
Я — українець. Є у мене право
На рідну мову та свою державу,
На гордий прапор золотисто-синій,
На щастя жити у такій країні.
Я — українець. Право знати маю
Про тих, кого героями вважаю,
Що людство рятували від руїни, —
Синів і дочок, гідних України.
Я — українець. Хочу право мати
Завжди усе, що думаю, казати,
На незалежну та міцну державу,
На все, що гарантовано по праву.
Я — українець. І моє це право
Любити землю горду й величаву,
Та дух свободи набирати в груди.
Я — українець. Був ним, є, і буду!

Рік 1996 

У вересні 1996 року  в Україні була проведена грошова реформа, результатом якої стало впровадження в  обіг  національної валюти України:   гривні  та    її сотої частки — копійки.    Введення   гривні – свідчення   початку стабілізації української економіки.

Рік 1997

Із 19 листопада по 5 грудня 1997 року у космосі «гостював» перший космонавт незалежної України – щоправда, на американському шатлі. Леонід Каденюк – учасник місії STS-87 БТКК «Колумбія», спрямованої на проведення спільних українсько-американських дослідів, що мали на меті вивчення впливу стану невагомості на природні процеси у рослин.

Рік 1998

Встановлена  відзнака Президента України – «Герой України».
Першим це велике знання отримав президент Національної академії наук Борис Євгенович Патон.

Рік 1999

Відміна смертної кари. 29 грудня 1999 року Конституційний Суд України визнав, що смертна кара суперечить Конституції України. У зв’язку з цим було внесено зміни до Кримінального кодексу України, якими остаточно вилучили поняття «смертна кара» з офіційного списку кримінальних покарань України.

Відсутність смертної кари є обов’язковою умовою для перебування держави в Раді Європи.

Рік 2000

5 червня 2000 р. Президент України Л.Д.Кучма під час візиту до України Президента США Б.Клінтона вперше назвав точну дату остаточної зупинки енергоблока № 3 – 15 грудня 2000 року.

Рік 2001

На запрошення Президента України, Єпископів Українських Греко-Католицької та Римо-Католицької церков 23-27 червня 2001 року Україну відвідав Папа Іван Павло II. Урочистий проїзд понтифіка у «папамобілі» вулицями українських міст зчинив чималий ажіотаж, а наша країна чи не вперше в історії впродовж кількох днів посідала перші місця у світових новинах.

Рік 2002
27 липня 2002 року на аеродромі Скнилів,  що за 7 кілометрів від Львова, зібралося близько 10 тисяч глядачів. Люди із захопленням вдивлялися в небо, де вправні пілоти демонстрували фігури вищого пілотажу.

Близько першої години дня Су-27 готувався завершити демонстративну фігуру “напівпетля”, втім уже за мить пілот зрозумів, що пройшов надто близько до землі. За лічені секунди Су-27 врізався в натовп людей, які зібралися на вулиці, аби краще розгледіти експонати шоу.

Рік 2004

Моя пісенна країна

Зоветься в світі Україна.

Пісні її до серця линуть

Стрімким джерелом, небом синім,

і у веселім дружнім крузі

Пісні співають добрі друзі.

Українська  співачка Руслана перемагає на пісенному конкурсі Євробачення, що  відбувся  2004  року у  Стамбулі.  Запальний сингл   Wild   Dances  дарує Україні право приймати ювілейний 50-й конкурс за рік потому. 

Рік 2004

 Помаранчева революція. Листопад-грудень 2004 року – проти  фальсифікації результатів виборів Президента України на площі міст країни вийшли мільйони українців. Головним плацдармом революції став київський Майдан Незалежності, а основним результатом – призначення Верховним Судом повторного другого туру президентських виборів.

Рік 2005

19 травня 2005 року на конференції у норвезькому місті Берген Україна офіційно приєдналася до «Болонського процесу» з метою створення єдиного європейського простору вищої освіти.  На сьогодні 45 європейських держав, включаючи й Україну, є його учасниками.

Рік 2006

Наприкінці  листопада 2006 р. Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні». Цим актом  відновлена історична справедливість щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу і тим самим повернено історичний борг безвинним багатомільйонним жертвам тієї трагедії та всьому українському народу

Рік 2007

18 листопада 2007 року на шахті імені Засядька сталася найбільша аварія на українських вугільних підприємствах від часу здобуття незалежності.

Внаслідок вибуху метано-повітряної суміші загинув 101 гірник.
Десятки отримали поранення. На момент аварії під землею були
457 шахтарів. На  поверхню вдалось підняти 357 чоловік.
1 грудня на шахті стався новий вибух: п’ятеро рятувальників, які ліквідовували наслідки аварії, загинули на місці.

Рік 2008

Україна вступила у Світову організацію торгівлі в 2008 році  після 15 років переговорів.  Процес приєднання України до СОТ почався ще в 1993 році
і лише в 2005 році процес був прискорений.  5 лютого 2008 року
Генеральна рада СОТ на засіданні в Женеві схвалила вступ України в цю організацію.  Україна стала повноправним 152 членом СОТ.

Рік 2009

За  роки незалежності перемоги українського спорту неодноразово змушували серця українців битися у шаленому ритмі.

Донецький “Шахтар” став першим і єдиним донині українським клубом, який завоював єврокубковий трофей в роки Незалежності.

Рік 2010

Чоловіча збірна України стала золотим призером 39-ї Всесвітньої шахової Олімпіади у Ханти-Мансійську, випередивши 148 інших збірних. Українська чоловіча збірна – єдина  команда, яка не зазнала на Оліпіаді жодної поразки.

Рік 2011

Феноменальне явище в українському та світовому боксі – брати Клички. Вперше  в історії професійного боксу чемпіонами у важкій ваговій категорії за версіями найпрестижніших світових організацій IBF, WBC та WBO стали одночасно два рідних брати.

Рік 2012

Довгоочікуваний  2012 рік пройшов  під  гаслом  «Творімо  історію  разом».  Багато  гостей,  які  приїхали  на   Євро – 2012 закохалися  у  такі  міста  як  Київ, Львів, Харків, Донецьк. 

Рік 2013

Революція Гідності, що призвела до політичних та суспільних змін в Україні. Ми живемо у непростий час – час змін.  Революція  довела, що український народ – єдиний.  Ці події  перед усім світом засвідчили прагнення українського народу до вільного, щасливого життя.

 Рік 2014

Дорогою  ціною  платить    Україна  за   своє  право  лишатися     незалежною державою, за прагнення зберегти свою ідентичність і територіальну цілісність. Сотні справжніх патріотів віддали своє життя в боротьбі з злочинною владою, зовнішньою агресією та сепаратизмом.

Герої не вмирають. Просто йдуть

З майдану – в небо. В лицарі – зі смерті.

У  2014 році  світ визнав  українців найбільшими  патріотами,  бо кожен з нас усвідомлює, що доля нашої країни у наших руках і кожен може зробити   свій   внесок  у  захист України,  незалежно  від  віку,   статі    та національності, а слова «патріот», «герой», «незалежність» набули для   нас особливого значення. Наші серця навіки з героями Небесної сотні, з воїнами, що загинули у боротьбі за свободу та єдність України.   

 

Рік 2015

Дуже хочеться щоб в нашій країні панував мир….
Домовленості про припинення вогню і врегулюванні ситуації на Донбасі, досягнуті у Мінську дали змогу Україні уникнути найгіршого сценарію розвитку країни.

Рік 2016

Переможцем “Євробачення-2016” стала співачка Джамала з піснею “1944”.

У ніч з 14-го на 15-е травня у Стокгольмі відбувся фінал музичного дійства. В ньому взяли участь 26 країн. Найбільшу кількість балів – 534 – та перше місце отримала представниця від України – Джамала.

Досвід, набутий за роки незалежності, свідчить про те, що держава отримала визнання  міжнародною спільнотою, наполегливо здійснює свій курс на вступ до Європейського Союзу. І хоча у державі ще багато невирішених проблем, однак демократичний вибір країни залишається незмінним.

Любіть Україну, як сонце, любіть,

Як вітер, і трави, і води,

В годину щасливу і в радості мить,

Любіть у годину негоди!

Любіть Україну у сні й наяву,

Вишневу свою Україну,

Красу її, вічно живу і нову,

І мову її соловїну…

Для нас вона в світі єдина, одна

В просторів солодкому чарі…

Вона у зірках і в вербах вона,

І в кожного серця ударі… 

У вас немає прав, щоб відправляти коментарі.
Увійдіть будь-ласка!