banner rinne 150x65        

 

Головне меню

Реєстрація


РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ НОВОНАРОДЖЕННОЇ ДИТИНИ

Володимирецький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану інформує

РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ НОВОНАРОДЖЕННОЇ ДИТИНИ

Новації в законодавстві України передбачають можливість зареєструвати місце проживання новонародженої дитини під час проведення державної реєстрації народження дитини, зокрема: згідно частини шостої статті 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в України» (далі - Закон) за бажанням батьків чи одного з них для реєстрації місця проживання дитини документи, визначені Законом, можуть бути подані органам державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини. Органи державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, направляють зазначені документи органам реєстрації для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.
Оскільки видача свідоцтва про державну реєстрацію народження дитини за бажанням батьків може відбуватись в закладі охорони здоров’я, де відбувалися пологи, відповідно, подати документи на реєстрацію місця проживання малюка можна також в пологовому будинку

Які документи необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини?*
Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини подаються:
1. Письмова заява (додаток 7 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 (далі – Правила);
2. Свідоцтво про народження дитини;
3. Квитанція про сплату адміністративного збору;
4. Документ, що засвідчує особу законного представника (батьків, усиновлювачів).
*відповідно до статті 6 Закону реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників;
- у разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).

Який розмір адміністративного збору за реєстрацію місця проживання новонародженої дитини?
Згідно статті 11-1 Закону за реєстрацію місця проживання сплачується адміністративний збір. 
Що стосується реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання, розрахунок суми адміністративного збору вираховується з мінімальної заробітної плати прийнятої на 1 січня поточного року (3200 грн.), а саме: реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання у разі звернення особи протягом встановленого законом строку - 0,0085 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 13,60 грн.;
реєстрація місця проживання з порушенням встановленого законом строку (30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання) - 0,0255 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 40,80 грн.

Яка процедура прийняття від батьків документів про реєстрацію місця проживання новонародженої дитини через органи державної реєстрації актів цивільного стану?
У разі подання документів, необхідних для реєстрації місця проживання новонародженої дитини, через органи державної реєстрації актів цивільного стану уповноважений працівник перевіряє належність документа, що посвідчує особу батьків (усиновлювачів) або інших законних представників дитини, та документа, що підтверджує повноваження особи як законного представника, особі, яка його надала, їх дійсність, правильність заповнення заяви про реєстрацію місця проживання, наявність документів, необхідних для реєстрації місця проживання дитини, про що ним робиться відповідний запис у цій заяві. Прийняті документи не рідше одного разу на місяць передаються до відповідного органу реєстрації (пункт 20 Правил).

Який результат розгляду документів щодо реєстрації місця проживання новонародженої дитини і де його можна отримати?
Якщо документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини подавалися до органу державної реєстрації актів цивільного стану, довідка про реєстрацію місця проживання дитини оформлена органом реєстрації, повертається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану або за бажанням батьків може бути видана у відповідному органі реєстрації, центрі адміністративних послуг, надіслана поштою (абзац 8 пункту 23 Правил)

На жаль, ці Правила тимчасово не поширюються на реєстрацію новонародженої дитини, у разі коли батьки зареєстровані на території непідконтрольній українській владі.

Начальник відділу                                        Т.Мирончук

У вас немає прав, щоб відправляти коментарі.
Увійдіть будь-ласка!