banner rinne 150x65        

 

Головне меню

Реєстрація


Малюк народився

1111

   Тепер у батьків з’являється маса приємних клопотів і турбот, разом з тим його батьки стикаються з численними питаннями юридичного характеру. Це може бути, наприклад, офіційна реєстрація дитини і отримання свідоцтва про народження та реєстрація місця проживання новонародженої дитини. Адже, першим офіційний документ дитини є свідоцтво про народження.
   Згідно з чинним законодавством батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати народження дитини протягом одного місяця від дати народження;
- місце проживання новонародженої дитини - протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.
    Щоб зробити внесок для комфорту жінок, які народжують майбутнє покоління та з метою реалізації політики Міністерства юстиції України, створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг, з березня 2016 року Володимирецьким районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Рівненській області здійснюється прийняття та видача свідоцтв про народження дітей безпосередньо у пологовому відділенні КЗ «Володимирецька ЦРЛ» .
    Даний сервіс є зручним та приємним для батьків, адже відтепер вони мають можливість отримати найперший документ своїх немовлят і постійно залишатися поряд зі своїми малюками.
    Ще одна приємна новація - батьки мають можливість одночасно з реєстрацією народження зареєструвати і місце проживання своєї дитини.
    За бажанням батьків чи одного з них документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини можуть бути подані через органи державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини, як у відділі так і у пологовому будинку.
    Перелік документів для реєстрації народження у пологовому будинку не відрізняється від того, що необхідний для реєстрації безпосередньо в органах державної реєстрації актів цивільного стану. 
   Потрібно надати оригінали таких документів:
• медичне свідоцтво про народження, видане закладом охорони здоров’я;
•паспорта батьків;
• свідоцтво про шлюб (за наявності зареєстрованого шлюбу).
Якщо жінка та чоловік не перебувають у шлюбі між собою, а чоловік визнає себе батьком дитини, вони подають спільну заяву матері та батька дитини про визнання батьківства, в який вказується прізвище, ім’я, по батькові, яке буде присвоєно дитини.
В тому випадку коли мати дитини не перебуває у шлюбі та немає спільної заяви батьків про визнання батьківства, прізвище та громадянство батька дитини зазначається за прізвищем та громадянством матері, а власне ім’я та по батькові – за вказівкою матері у заяві про державну реєстрацію народження відповідно до частини першої статті 135 СК України.
Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини подаються: 
• письмова заява (додаток 7 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207;
• свідоцтво про народження дитини;
• квитанція про сплату адміністративного збору;
• документи, що підтверджують право на проживання в житлі;
• документ, що засвідчує особу законного представника (батьків, усиновлювачів).
Свідоцтво отримують в пологовому будинку в день подання документів. Обернути час назад, тобто отримати тут документ після виписки ніяк не вийде. Якщо цю можливість втратили – вирушайте до відділення ДРАЦС.

 

Провідний спеціаліст відділу                    Ірина Лапська

 

У вас немає прав, щоб відправляти коментарі.
Увійдіть будь-ласка!