banner rinne 150x65        

 

Головне меню

Реєстрація


Громадські слухання

11 травня 2018 року в смт Володимирець відбулись громадські слухання щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку № 3 Рівненської АЕС. Учасниками обговорень стали представники РАЕС, закладів освіти, депутати та працівники Володимирецької районної ради, сільські, селищні голови, небайдужі мешканці Володимирецького району. Метою заходу є реалізація права громадян і їх об’єднань на участь у розгляді питань й процесів прийняття рішень пов’язаних з використанням ядерної енергії, а також права на отримання повної та достовірної інформації про діяльність ядерного об’єкта. Після вступного слова голови районної ради Василя Ковенька, начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС Петро Кратік надав інформацію про історію зведення, становлення й розвиток підприємства, його досягнення, місце РАЕС у структурі компанії НАЕК «Енергоатом», ринкові відносини з ДП «Енергоринок» та внесок підприємства в економічний розвиток держави та регіону.

По завершенню презентації фахівці РАЕС відповіли на питання, що надходили від жителів до районної ради, а також присутніх.

Основні з них:

  1. 1.Які гарантії безпечної експлуатації енергоблоку № 3, хто буде контролювати безпечну експлуатацію блоку?
  2. 2.Чи були аварійні відключення енергоблоків № 1, № 2 з часу продовження терміну їх експлуатації? Якщо були, то які причини відключень?
  3. 3.Яким документом буде відображена згода (чи незгода) населення зони спостереження на подальшу експлуатацію енергоблоку № 3, хто з районної влади буде його підписувати?
  4. 4.Чи може керівництво Рівненської АЕС, в зв’язку з вимогами населення зони спостереження, які виникали під час громадських слухань, ставити питання перед керівництвом держави, а саме:

 

-  населенню, яке постійно проживає в зоні спостереження атомної електростанції, відмінити щомісячний ліміт споживання електроенергії;

-  передбачити тариф на електроенергію для населення, яке постійно проживає в зоні спостереження атомної електростанції, у розмірі 50 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення;

-  встановити пільгові тарифи для підприємств, що розміщені в зоні спостереження Рівненської АЕС, що дозволить збільшити розмір інвестицій в економіку району?

5.         Чи планується керівництвом Рівненської АЕС будівництво дороги від атомної станції через Заболоття, Балаховичі на трасу Київ-Ковель та в напрямку смт Зарічне через Мульчиці, Борову на випадок евакуації населення із Вараша та Володимирецького району?

На всі питання було дано обґрунтовану відповідь.

Рішення про продовження терміну експлуатації енергоблоку буде приймати Державна інспекція ядерного регулювання України після вивчення та затвердження Звіту з періодичної переоцінки безпеки.

В рамках заходу відбувся виступ духового оркестру, був презентований концерт Палацу культури ВП РАЕС та у перерві смачний фуршет.

У вас немає прав, щоб відправляти коментарі.
Увійдіть будь-ласка!