banner rinne 150x65        

 

Головне меню

Реєстрація


Громадські слухання у місті-супутнику Рівненської АЕС

3 липня 2018 року у Палаці культури Рівненської АЕС було проведено громадські слухання щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку № 3 РАЕС за участю представників ДНТЦ ЯРБ, Міненерговугілля, НАЕК «Енергоатом» та Рівненської АЕС, громадських та екологічних організацій, ЗМІ, органів влади, місцевого самоврядування, державних установ та громадськості населених пунктів зони спостереження енергогенеруючого підприємства. 

kjh

123

У ході громадських слухань президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський у своїй доповіді зазначив, що атомна енергетика, як основна частка енергетичного сектору України, буде зберігатися і продовжувати свій розвиток. Атомна енергетика – найнадійніше джерело постачання електричної енергії, яка, у свою чергу, є найдешевшою екологічно чистою енергією, адже сьогодні її ціна у 3,5 рази дешевша, ніж на теплову та на 20% дешевша за гідроенергію. У новоприйнятій урядом України Енергетичній стратегії України до 2035 року передбачається збереження на тривалий період домінуючої частки атомної генерації у виробництві електроенергії в Україні. Основною метою є збереження існуючого на сьогодні парку реакторних установок – 15 ядерних енергоблоків, чотири з яких розташовані на майданчику РАЕС, та підвищення їх рівня безпеки.

vbn 

Генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин зазначив, що відповідно до чинного законодавства НАЕК «Енергоатом» у травні 2017 року подала до Держатомрегулювання України Заяву про внесення змін до ліцензії на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки енергоблоку №3 РАЕС» та провела масштабне технічне переоснащення. За словами Павла Павлишина, це дозволяє встановити новий термін експлуатації енергоблоку №3 РАЕС до 11 грудня 2037 рокуУ своїй доповіді Павло Яремович наочно продемонстрував економічну доцільність продовження ресурсу енергоблоку №3 РАЕС, обґрунтувавши її тим, що на сьогодні продовження терміну експлуатації складає менше 2% від вартості будівництва нового енергоблоку.

hjkl

Також генеральний директор РАЕС надав детальну інформацію щодо кожного заходу капітального характеру, включаючи обсяг виконаних робіт. «На сьогодні проведено повний комплекс робіт з оцінки технічного стану обладнання, трубопроводів, будівель, споруд і будівельних конструкцій. Виконана оцінка сейсмостійкості, підтверджено стійкість обладнання до впливу «жорстких» умов навколишнього середовища. Підвищено рівень безпеки енергоблоку відповідно до сучасних вимог та виконані заходи капітального характеру з підвищення безпеки».

Присутні на зустрічі представники громади населених пунктів зони спостереження РАЕС – Володимирецького району Рівненщини та Маневицького району Волині, а також депутати м. Вараш та Рівненської обласної ради мали можливість отримати відповіді на запитання від перших керівників.

009

mnb

Публічне громадське обговорення можливості продовження експлуатації енергоблоку №3 РАЕС, а також надання усіх зауважень та пропозицій до проекту рішення Держатомрегулювання про внесення змін до ліцензії на право здійснення діяльності «експлуатація ядерної установки енергоблоку №3 Рівненської АЕС» триватиме до 12 липня поточного року.

Актуальна інформація щодо проведення громадських слухань розміщена на офіційному веб-сайті РАЕС за адресою: https://www.rnpp.rv.ua/general-info.html

У вас немає прав, щоб відправляти коментарі.
Увійдіть будь-ласка!