banner rinne 150x65        

 

Головне меню

Реєстрація


"Городецький автограф"

З дослідженнями про творчість українських поетів та прозаїків, у тому числі і з діаспори, ознайомилися вчителі та бібліотекарі під час літературознавчих читань "Городецький автограф", що черговий раз 17 квітня відбулися у Городецькому НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» Володимирецького району.

Проект "Городецький автограф" щорічно проходить у селі Городець, де літературні традиції заклав у середині дев'ятнадцятого століття уславлений польський романіст Юзеф Крашевський, котрий тривалий час тут жив і творив. У селі народився відомий у тридцятих роках минулого століття поет, драматург, театральний режисер Авенір Коломиєць, на честь якого у Городці названа центральна вулиця і встановлена меморіальна дошка.

Тут також пройшли роки юності поетеси Галини Гордасевич. Ідея проведення літературних зустрічей відомих прозаїків, поетів, знайомство з літературними новинками належить Віктору Степановичу Мазаному-випускнику Городецької школи, відомому письменнику, заслуженому журналісту України.

Гостями громадськості «Городецького автографу » стали лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, поет Анатолій Кичинський, письменник, публіцист, доктор Українського вільного університету (Мюнхен), головний редактор газети «Літературна Україна» Сергій Козак, голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України Лідія Рибенко, інші письменники Рівненщини. Вони разом із місцевими учнями провели літературознавчу сесію.

Віктор Мазаний ознайомив присутніх із двома книгами Авеніра Коломийця, що вийшли в Австралії та передав школі Срібного Хреста, яким недавно нагороджено (посмертно) Авеніра Коломийця, котрий народився у Городці, Українське Вільне Козацтво Австралії

Відбулося відкриття  меморіальних дощок видатній українській поетесі, політв’язню Галині Гордасевич та польському письменнику Юзефу Крашевському, які проживали і творили у Городці. Було відкрито і фотогалерею портретів лауреатів Національної премії України імені Т.Шевченка, які відвідували Городець, а також представлено персональну виставку світлин члена Спілки фотохудожників України, члена Національної спілки журналістів України Анатолія Похилюка.

Сільський голова Лідія Кузьмич оголосила рішення сесії Городецької сільської ради про присвоєння імені Галини Гордасевич одній із нових вулиць Городця.

    Відбулася відеоконференція із Надзвичайним і Повноважним Послом України у США Олександром Моциком, який народився у Городці і закінчив тут школу. Однією з ознак, що фіксує перебування на цій землі видатних діячів літератури, є Алея письменників України, закладена майстрами слова з Києва, Харкова, Львова, Тернополя, Рівного, де гості і цього разу посадили дерева. Проект "Городецький автограф»- це сучасна спроба відродження

слави села.

   У вас немає прав, щоб відправляти коментарі.
Увійдіть будь-ласка!