banner rinne 150x65        

 

Головне меню

Реєстрація


Cтартова нарада з реалізації Проекту «Соціально-економічний розвиток районів Рівненської області, забруднених внаслідок Чорнобильської катастрофи»

     15 березня 2012 року в залі засідань районної ради відбулась стартова нарада з реалізації Проекту «Соціально-економічний розвиток районів Рівненської області, забруднених внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Це перший в Україні проект, який реалізує Єврокомісія у Володимирецькому районі. Головною метою Проекту є покращення якості життя сільських жителів Володимирецького району, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, шляхом поетапного створення умов для сталого соціально-економічного розвитку, через використання існуючих та нарощування виробничих потужностей зі збору, переробки, зберігання і реалізації дарів лісу, плодово-ягідної та овочевої продукції, розвитку приватних сільських господарств, забезпечення населення чистою продукцією.

В роботі наради взяли участь керівники району, експерти, агрономи, юристи, координатори, представники Міністерства, гості, учасники проекту, преса. Зарубіжну делегацію представляли: Франческа Нієто – менеджер проекту від Єврокомісії, Ніко де Грот – експерт європейської комісії, Манфред Шюссель – консультант менеджера.

Керівник проекту, голова Володимирецької РДА Володимир Ткачук доповів присутнім про проведену роботу. Учасниками проекту стали 70 родин, які проживають в 14 населених пунктах району. Спочатку люди недовірливо сприйняли інформацію про те, що їм допоможуть започаткувати власну справу безкоштовно, як то кажуть «задарма». Але вони таки отримали саджанці фруктових та ягідних рослин, спеціальний садовий інструмент, 8 мінітракторів з навісним обладнанням. А головне – горизонтальний автоклав, що вже введений в експлуатацію на виробничому заготівельно-збутовому комбінаті Рівненської обласної спілки споживчих товариств. На сьогоднішній день садки вже радують своїх господарів і тепер постає питання реалізації вирощеної продукції. Консультант менеджера Єврокомісії Манфред Шюссель наголосив, що важливим буде питання пакування продукції, її якість, клас. – Головна мета Проекту не популяризація садівництва, а можливість вирощувати саме чисту продукцію. Найголовніше, щоб це було ефективно, професійно і прибутково.

Дана модель садівництва працює, доказом цього буде створення документального фільму та буклету. Весь світ дізнається про наш край та його працьовитих людей. Робота над фільмом розпочинатиметься саме зараз, вже 16 березня робоча група планує відвідати перші господарства сіл Каноничі, Зелене, Озеро та безпосередньо поспілкуватися з учасниками проекту.

Жодна проблема не залишилась поза увагою. Людей цікавили питання про хвороби саджанців, боротьба зі шкідниками, ремонт закордонних тракторів та ін.

Проект націлений на підняття добробуту селянської сім’ї та її соціального захисту. Даний проект робить більш дієвими органи самоорганізації населення як основу громадянського суспільства.

Сподіватимемось, що досвід Володимирецького району буде корисним для інших районів нашої області, забруднених внаслідок Чорнобильської катастрофи. Здобувши навички ведення справ у приватному господарстві населення зацікавлене у продовженні проекту щодо оздоровлення забруднених та закислених ґрунтів.

Єврокомісія прийняла рішення над продовженням Проекту. Довіра додає натхнення, упевненості та бажання краще працювати, бути прикладом і вже самостійно поширювати реалізацію проекту. Цей проект попри всі складнощі реалізований «на відмінно» і величезна заслуга в цьому команди однодумців, які намагались зробити щось хороше для простих людей і напевно саме ця мотивація була тією рушійною силою, яка дала можливість подолати всі труднощі. Величезна подяка всім, хто брав участь у реалізації проекту, особливо тим людям, що повірили, бо без них цей проект не відбувся б.


У вас немає прав, щоб відправляти коментарі.
Увійдіть будь-ласка!