banner rinne 150x65        

 

Головне меню

Реєстрація


Рішення № 462 Про звернення депутатів районної ради щодо відновлення пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

 

У К Р А Ї Н А

ВОЛОДИМИРЕЦЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(Шосте скликання)

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 08 травня 2015 року                                                   462

  

Про звернення депутатів районної ради

щодо відновлення пільг громадянам,

які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

 

Керуючись частиною 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", за погодженням з президією та постійними комісіями районної ради, районна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1.Схвалити звернення депутатів районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відновлення пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (текст звернення додається).

 

2.Виконавчому апарату районної ради надіслати текст звернення до вищезазначених адресатів.

                                                        

 

 

Голова ради                                                               В.В. Ковенько

                                           
 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Володимирецької районної ради Рівненської області

до Президента України, Верховної Ради України,

Кабінету Міністрів України

 

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін та визнання таким, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 №76-VІІІ суттєво скасовуються та зменшуються пільги громадян, які проживають на забрудненій території внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Так, окремими положеннями зазначеного Закону порушено права і свободи осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС (переважно стосується осіб, віднесених до 4 категорії), що визначені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Зокрема скасовано: безплатне придбання ліків за рецептами лікарів; безплатне зубопротезування; 50-процентну знижку плати за користування сім’єю (що має дитину-інваліда) житлом, телефоном та комунальними послугами у житлових будинках; відшкодування 50% вартості палива; допомогу сім’ям, що мають дітей шкільного віку, які проживають на територіях радіоактивного забруднення; компенсацію громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування; доплату громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення; фіксовані розміри одноразової компенсації інвалідам I-III груп, дітям-інвалідам, сім’ям, які втратили годувальника, батькам померлого; фіксовані розміри виплат щорічної допомоги на оздоровлення; фіксовані розміри щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю особам, віднесеним до категорії 1; фіксовані розміри пенсії для інвалідів, щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою; обмеження компенсації за втрату годувальника.

Особливо критична ситуація склалася з хворими на ниркову недостатність. Адже позбавлення вищезазначених чорнобильських пільг ставить їхнє життя на межу смерті.

Громадяни, які постраждали в результаті атомної катастрофи, сьогодні позбавлені пільг і статусу, що є прямим порушенням Конституції України. Адже невиконання державою своїх соціальних зобов'язань щодо окремих осіб ставить громадян у нерівні умови, підриває принцип довіри особи до держави, що закономірно призводить до порушення принципів соціальної, правової держави.

Володимирецька районна рада висловлює солідарність із чорнобильцями та іншими соціально незахищеними категоріями населення в боротьбі за їхні соціальні права. Вважаємо, що держава зобов`язана виконувати свої соціальні обов`язки. Тож Закон № 76-VIII потрібно терміново відміняти, як антинародний.

 

Схвалено

рішення Володимирецької

районної ради

08 травня.2015 р. № 462

У вас немає прав, щоб відправляти коментарі.
Увійдіть будь-ласка!