banner rinne 150x65        

 

Головне меню

Реєстрація


Рішення № 500 Про звернення депутатів районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, НКРЕКП щодо врегулювання тарифів на електроенергію

 

У К Р А Ї Н А

ВОЛОДИМИРЕЦЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(Шосте скликання)

 Р І Ш Е Н Н Я

 від 27 серпня 2015 року                                                                                      № 500

 Про звернення депутатів районної

ради до Верховної Ради України,

Кабінету Міністрів України, НКРЕКП

щодо врегулювання тарифів

на електроенергію

Керуючись частиною 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", за погодженням з президією та постійними комісіями районної ради, районна рада

 ВИРІШИЛА:

1.Схвалити звернення депутатів Володимирецької районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, НКРЕКП щодо врегулювання тарифів на електроенергію (текст звернення додається).

2.Виконавчому апарату районної ради направити текст звернення депутатів Володимирецької районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, НКРЕКП.

    Голова ради                                                              В.Ковенько

 


Звернення

депутатів Володимирецької районної ради доВерховної Ради України, Кабінету Міністрів України, НКРЕКП щодо врегулювання

тарифів на електроенергію

Ми, депутати Володимирецької районної ради, глибоко стурбовані необґрунтованим, на наш погляд, підвищенням тарифів на електроенергію та зменшенням лімітів споживання електроенергії.

26 лютого 2015 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕКП) ухвалила Постанову № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню», згідно з якою суттєво зросли тарифи на електроенергію для населення.

Вважаємо, що в даній Постанові зовсім не враховано проблем населення нашого району, що розташований в зоні спостереження Рівненської АЕС та забруднений внаслідок Чорнобильської катастрофи. Маючи надію на здешевлення тарифів на електроенергію для зони спостереження, як це практикується в усьому світі, насправді маємо не лише значне підвищення тарифів на електроенергію, а ще й обмеження в її споживанні. Європейська та світова практика функціонування атомних електростанцій засвідчують дієву соціально-економічну компенсацію ризику відповідним адміністративно-територіальним одиницям.

Виконуючи рекомендації виконавчої влади всіх рівнів значна частина населення, затративши немалі кошти, переобладнала свої помешкання на опалення електроенергією, середньостатистичне місячне споживання якої у межах 5 тис. кВт. год. Враховуючи незначні доходи населення, встановлені тарифи на опалення житлового будинку за спожиту взимку електроенергію понад 3600 кВт. год. непомірно високі (в 4 рази більші від тарифу за обсяг, спожитий до 100 кВт. год.) Вищезазначена Постанова ставить в безвихідь цих людей, так як мізерні заробітки не дають їм змоги, не те що сплачувати за електроенергію по нових тарифах, але й взагалі ставлять під сумнів можливість використання електроенергії для опалення.

Чергове запровадження нових тарифів та зростання цін на електроенергію призвело до переходу значної кількості населення району з межі малозабезпеченості на межу виживання.

Зважаючи на вищевикладене, просимо Вас, для нормалізації тарифної політики і упередження соціальної напруги, вжити наступні заходи:

1.Ініціювати внесення змін до статті 12 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» № 39/95-вр від 08.02.1995 та статті 17 Закону України «Про електроенергетику» № 575/97-вр від 16.10.1997, передбачивши тариф на електроенергію для населення, яке постійно проживає в зоні спостереження атомної електростанції, у розмірі 50 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

2.Скасувати Постанову НКРЕКП № 220, якою передбачено підвищення тарифів на електроенергію.

3.Населенню, яке постійно проживає в зоні спостереження атомної електростанції, встановити діючі тарифи для відповідної групи населення незалежно від обсягів споживання електроенергії.

Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою глибоку повагу, побажання найкращих успіхів й сподіваємось на позитивне вирішення проблем мешканців територіальних громад зони спостереження Рівненської АЕС.                                                                                    

Схвалено

рішення районної ради 

                                                                                    від 27.08.2015 року № 500

У вас немає прав, щоб відправляти коментарі.
Увійдіть будь-ласка!