banner rinne 150x65        

 

Головне меню

Реєстрація


Рішення № 115 Про підготовку до роботи народно – господарського комплексу району в осінньо-зимовий період 2011-2012 років

У К Р А Ї Н А

ВОЛОДИМИРЕЦЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 (Шосте скликання)

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 21 жовтня 2011 року                                                                                           № 115

 

Про підготовку до роботи народно –

господарського комплексу району в

осінньо-зимовий період 2011-2012 років

 

              З метою забезпечення стабільного функціонування господарського комплексу району в осінньо-зимовий період 2011-2012 років, керуючись п.1.28 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада

в и р і ш и л а :

 

1. Рекомендувати сільським, селищним головам, керівникам бюджетних установ взяти під особистий контроль діяльність підвідомчих установ та організацій з метою безперебійної та стабільної їх роботи в опалювальний період 2011-2012 років.

 

2. Райдержадміністрації забезпечити координацію дій відповідних служб району для забезпечення належного функціонування паливно-енергетичного та господарського комплексів району в осінньо-зимовий період 2011-2012 років.

 

3. Контроль за виконанням даного рішення доручити постійній комісії районної ради з економічних питань, комунальної власності та підприємництва (Сиротюк П.М.).

 

Голова ради                                                                       В.В.Ковенько

 


 

 Доповідь

на сесії районної ради з питання «Про підготовку до роботи народно-господарського комплексу району в осінньо-зимовий період 2011-2012 років»

 

I. Загальні питання

 На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 18.04.2011 № 198 «Про підсумки опалювального сезону 20010-2011 року та підготовку підприємств паливно-енергетичного  комплексу, об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 року», з метою підготовки та сталої роботи господарського комплексу району в осінньо-зимовому періоді 2010-2011 року головою Володимирецької райдержадміністрації прийнято відповідне розпорядження від 31.05.2010 №198, яким затверджено заходи, сформовано склад районного штабу по підготовці господарського комплексу до роботи в осінньо-зимовий період, закріплено відповідальних осіб за сільськими, селищними радами з працівників райдержадміністрації.

Питання підготовки об’єктів до роботи в осінньо-зимовий період розглядається на щотижневих апаратних нарадах при голові райдержадміністрації.

 

ІІ. Стан підготовки житлово-комунального господарства до роботи в зимовий період

 2.1. Теплопостачання.

Централізоване теплопостачання для установ та організацій селища здійснює КП «Володимирець-енергія-Плюс» від двох котелень, які розміщені за адресами: Партизанська, 5а, Шевченка, 11 загальною потужністю 2,4 Гкал/год.

Заходи з підготовки теплового господарства до зими розроблені та затверджені рішенням виконавчого комітету Володимирецької селищної ради  від 31.05.2011 № 85

До початку опалювального сезону на звітну дату (12.09.2011) по всіх двох об’єктах проведено ремонт запірної арматури, чистку котлів і димоходів, поточний ремонт приміщень. На котельні по вул. Шевченка, 11 встановлено лічильник обліку теплової енергії. Стан будівель задовільний.

Персонал котелень набирається за підтримки центру зайнятості з обов’язковим проходженням навчання в центрі. Запас технічного обладнання, матеріалів в межах 85%.

На даний час на підприємстві заготовлено 85 % палива та заключені договори на поставку палива на 2011-2012 роки.

Стан розрахунків за надані послуги проведений на 97,3%.  Заборгованість складає 16,2 тис. грн. Заборгованість за енергоносії (тверде паливо) складає 83,1 тис. грн. Заборгваність за електроенергію відсутня.

Відключення споживачів від системи теплопостачання не відбувалось.

З метою підвищення якості послуг теплопостачання проводиться реконстукція системи теплопостачання відповідно до розробленої проектно-кошториснї документації за рахунок коштів місцевого бюдженту.

 

2.2. Водопровідно-каналізаційне господарство

Для стабільного функціонування водопровідно-каналізаційного господарства комунальним підприємством «Аква» розроблені заходи по підготовці до роботи в осінньо-зимовий період та затверджені рішення виконавчого комітету Володимирецької селищної ради від 31.05.2011 № 85. Ремонтні роботи відповідно до затверджених заходів виконані на 100 відс. На даний час на балансі підприємства знаходиться водопровідна мережа протяжністю 12,1 км, каналізаційна мережа – 11,0 км та очисні споруди.

Згідно з прийнятими заходами підприємством за рахунок власних коштів, коштів обласної асоціації сільського комунального господарства та місцевого бюджету:

- проведено поточний ремонт системи водопостачання на вулицях селища  Володимирець – 46,9 титс.грн.;

- проведено поточний ремонт аварійних ділянок водопроводу по вулицях Соборна та Тімірязєва селища протяжністю 50 м.- 99,7 тис.грн.;

- утеплено чотири об’єкти павільйонів та камер;

- проведено поточний ремонт каналізаційної мережі та технологічного обладнання каналізаційної насосної станції – 7 тис.грн.;

- проведено технічне обслуговування та техогляд піскорозкидача МВУ-6;

- створено запас протиожеледної суміші в кількості 200 т – 17 тис. грн.

Техніка та обладнання підготовлені до роботи в зимових умовах в повному обсязі.

Для безперебійної роботи та надання послуг підприємство забезпечене резервним джерелом живлення. Зриви в енергопостачанні відмічені 2-3 рази на рік.

Рівень оплати за надані послуги водопостачання та водовідведення з початку року станом на 01.09.2011 становить 101 відсоток.

Залишаються не вирішеними проблемні питання щодо:

1) реконструкції водопроводу в смт.Володимирець (розроблена технічна документація);

2) будівництво станції знезалізнення;

3) реконструкції комунальних очисних споруд смт. Володимирець.

Володимирецькою селищною радою підготовлений проект «Відновлення якості зужитої в побуті та промисловості стічної води на комунальних очисних спорудах смт. Володимирець», який визнаний переможцем Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування у 2009 році. Однак кошти державного бюджету в сумі 89,0 тис.грн. рішенням сесії обласної ради зняті з субвенції державного бюджету місцевим бюджетам.

Володимирецькою селищною радою спільно з ВАТ «Володимирецький молокозавод» виготовлена проектно-кошторисна документація кошторисною вартістю будівництва в сумі 1102,604 тис.грн. До Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області наданий запит про виділення коштів з обласного природоохоронного фонду для реконструкції очисних споруд відповідно до вимог рішення обласної ради від 12.08.2010 № 1701 «Про затвердження Порядку планування  та фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища».  

 

2.3. Житлове господарство.

Заходи по підготовці комунального  житлового фонду до роботи в осінньо-зимовий період розроблені комунальним підприємством «Житлокомунсервіс» та затверджені рішенням виконавчого комітету Володимирецької селищної ради від 31.05.2011 № 85.

На балансі КП «Житлокомунсервіс» знаходиться 40 житлових будинків загальною площею 22,0 тис. кв. м. , які в повному обсязі підготовлені роботи в осінньо-зимовий період.

Всі житлові будинки комунальної власності (37) та відомчі (11) з виробничими приміщеннями підготовлені до експлуатації в зимових умовах з видачею паспортів готовності  (100%), які надані в інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області.

Стан розрахунків населення по квартирній платі за вісім місяців поточного року становить 98 відсотків.

 

2.4 Комунальне господарство

Підприємствами житлово-комунального господарства розроблені заходи з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період та затверджені виконавчим комітетом Володимирецької селищної ради 31.05.2011 № 85.

Ремонтні роботи по виконанню поточного ремонту дорожнього покриття КП «Аква» виконанні на 20 відс. За кошти місцевого бюджету на комунальних дорогах селища замінено та встановлено 20 дорожніх знаків на загальну суму 8,0 тис.грн.

На звітну дату заготовлено 200 т протиожеледної суміші.

З наявної снігоочисної техніки 4 одиниці, всі знаходяться в робочому стані (екскаватор ЕО – 2621, два трактори ЮМЗ – 6 з відвалом, поливомиєчна машина обладнана відвалом).

На звітну дату в районі функціонує два сміттєзвалища :                                    смт. Володимирець та смт. Рафалівка. Об’єкти паспортизовані. Території сміттєзвалищ обваловані, обладнані в’їзди, під’їдні шляхи з твердим покриттям. Відстань від житлової забудови до місць розміщення відходів становить 500 м. у смт. Володимирець та 1,5 км. у смт. Рафалівка. Території сміттєзвалищ розбиті на карти, планування відходів проводиться по мірі потреби.

Виробничі приміщення комунального підприємства підготовлені до осінньо-зимового періоду в межах першонеобхідних потреб. Працівники підприємства забезпечені спецодягом на  осінньо-зимовий період забезпечені в повному обсязі.

Відповідно до затверджених заходів проведено поточні ремонти в житлових  будинках, з них такі , як заміна водопроводів, стояків тощо, на загальну суму 13,0 тис. грн.

Крім того, КП «Обрій» займається обслуговуванням вуличного освітлення та благоустроєм селища. Протягом 2011 року було відновлено вуличне освітлення протяжністю 2,5 км. із застосуванням енергозберігаючого обладнання.

 

3.1. Заклади освіти

На виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 31.05.11. №198 «Про підсумки опалювального сезону 2010-2011 року та підготовку об’єктів житлово-комунального господарства, підприємств паливно-енергетичного комплексу до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 року» . Відділом освіти видано наказ № 225 від 10.06.11. «Про підготовку та забезпечення організованого початку 2011-2012 навчального року», в якому додатком передбачено заходи із забезпечення підготовки до нового опалювального сезону, ремонту котелень, реконструкцію та підготовку тепломереж, ремонт систем опалення закладів до роботи в осінньо зимовий період. На нарадах керівників навчальних закладів відділом освіти систематично контролюється питання стану підготовки навчальних закладів до зимового періоду.

Станом на 12.09.2011  загальноосвітні навчальні заклади забезпечені твердим паливом ( разом із залишками палива за попередній опалювальний сезон) на 17 % від загальної потреби (вугілля)  на 75%  у торфобрикеті, на 46 % у дровах, загальний відсоток від потреби в твердому паливі на опалювальний сезон складає 32 %.

У 2011 році на придбання палива передбачено 1784,5 млн.грн., станом на 12 вересня використано 720,2 тис.грн., що становить 40,4 %. З 01.06.2011 загальноосвітні заклади переведені на власне фінансування, керівниками укладені угоди з постачальниками палива.

Навчальні заклади району обслуговуються 26 котельнями на твердому паливі, одна на рідкому паливі. Послуги з централізованого теплопостачання отримують  5 закладів, решта закладів освіти на пічному опаленні.

Проведено заміну теплової мережі на попередньоізольвані труби, а також заміну труб водопостачання у Сваринівському НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів –ДНЗ», поточний ремонт теплової мережі в Рафалівській школі-інтернат, ведуться роботи по утепленню теплової мережі Городецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ», проведено поточний ремонт котелень із заміною і встановленням додаткових котлів і насосного обладнання в Суховільській ЗОШ І-ІІ ступенів, Берестівській ЗОШ І-ІІ ступенів, Зеленівській ЗОШ І-ІІ ступенів, Каноницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, проведено поточний ремонт систем опалення в Красносільській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Великоцепцевицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, Велихівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, проведений капітальний ремонт покрівлі котельні Антонівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, побудовано котельню з двома котлами для спалювання біомаси в Мульчицькій ЗОШ І-ІІІ ст.

Наявність актів готовності теплових господарств до роботи в зимових умовах – 98 %

Мережа навчальних закладів району складається з 43 загальноосвітніх , 2 позашкільні, 1 міжшкільний НВК, 1 вечірня школа, 1 ДЮСШ., 32 ДНЗ.

Перед початком навчального року відділом освіти та виховання спільно з райдержадміністрацією та санепідемстанцією і пожежним наглядом  здійснено огляд готовності  навчальних закладів  до нового навчального року. Наявні всі акти готовності об’єктів з підписами відповідальних осіб.

Зовнішній вигляд будівель знаходиться в задовільному стані. В усіх навчальних закладах проведено поточні ремонти, а саме: внутрішня побілка і фарбування приміщень. Всі заклади і установи освіти району готові до роботи в осінньо-зимовий період.

Проведено огляд готовності будівель, приміщень до роботи  в зимових умовах, (оголовки димових і вентиляційних каналів, покрівлі, водозливне обладнання, систем опалення, водопостачання та водовідведення, енергозбереження, фасади, балконні плити, відмостки) .

Проведено заміну вікон у Озерські ЗОШ І-ІІІ ступенів, Новаківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Кідрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Городецькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ст..-ДНЗ», Велихівській ЗОШ І-ІІ ступенів, Воронківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Любахівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Антонівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Великожолудській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Володимирецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, ремонт підлоги спортивної зали Старорафалівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ремонт систем електрообладнання в Біленській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Володимирецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, Зеленівській ЗОШ І-ІІ ступенів, Рафалівській ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів.

Ремонтні роботи виконані на 90 %.

Навчальними закладами укладені договори на отримання послуг з теплопостачання з ВП «Рівненська АЕС», КП «Володимирець-Енергія-Плюс», ТзОВ «Енергогенерація», водопостачання КП «Аква», електропостачання з ЗАТ «Ей-І-Ес Рівнеенерго».

Заборгованість за спожиті енергоносії по всіх навчальних закладах відділу освіти та виховання Володимирецької райдержадміністрації відсутня.

Наказом відділу освіти та виховання  № 250 від 10 серпня 2011 року «Про створення комісії з перевірки готовності теплових господарств навчальних закладів району до опалювального періоду» було проведено огляд теплових господарств з оформленням відповідних актів, та паспортів готовності об’єктів.

Паспорти готовності об’єктів до експлуатації в зимовий період є в наявності, на кожен навчальний заклад.

 

3.2. Заклади культури

Мережа закладів  культури району  складається з  90 установи: 41 - заклади культури клубного типу; 46 - публічно-шкільних бібліотек, 2  - дитячі музичні школи, 1 - районний історичний музей. Заклади культури розташовані   у 54 власних приміщеннях. На сьогоднішній день 36 приміщень установ культури мають пічне опалення, що складає - 62,5 %, 3 - мають автономні працюючі міні-котельні (в с.Довговоля, с.Каноничі, с.Красносілля); 1 - має працюючу котельню на твердому паливі (с.М.Жолудськ); 2 - приміщення обігріваються електроколориферами (будинок культури с.Воронки, клуб с. Кідри); 6 – установи мають централізоване теплопостачання ( районний будинок культури, центральна районна бібліотека, дитяча музична школа, районний музей, СБК   с. Половлі та с. Городець) ; 6 - приміщень установ культури сіл : Ромейки, Берестівка, Озеро, Дубівка, Липно, Б.Воля мають електроопалення робочих місць. Під час проведення заходів, розважальних вечорів, зали автономно обігріваються електрообігрівачами потужністю 5 квт.

Наказом  від 17.05.2011 р. № 37 затверджені заходи по підготовці установ культури і мистецтва району до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 р. На час огляду готовності дані заходи виконані на 100% від запланованого. Проведено поточний ремонт 45 установ із запланованих 43. На виконання данихзаходів використано 378.9 тис.грн.

Проведено:

- ремонт покрівлі у клубній установі  с.Дубівка – 99.9 тис.грн.;

- ремонт покрівлі, заміна вікон (6шт.), дверей(1шт.) – 99.9тис.грн., с.Ст.Рафалівка;

- заміна вікон на енергозберігаючі та ремонт 2 грубок в ПШБ с. Рафалівка – 3.0 тис. грн.;

-ремонт електропроводки   у районному будинку культури – 6.2 тис.грн., Рафалівській ПШБ -15.5 тис. грн., В.Цепцевицькій ПШБ – 1.2 тис. грн.;

- ремонт сцени у СБК с.В.Цепцевичі - 7 тис.грн.;

- заміна енергозберігаючих вікон – 12 шт. ( Рафаліська  ПШБ - 4 шт. -3.0 тис. грн., Велихівська ПШБ – 2 шт. – 2.2 тис. грн., Ст. Рафалівська -  6 – шт.);

- заміна вхідних дверей – Воронки – 1.5тис.грн., с. Острівці -1.3 тис. грн.;

- ремонт фасаду клубної установи  – с. Довговоля- 1.5 тис.грн.;

- придбання та влаштування металічної огорожі на території БК                с. Рафалівка - 22.0 тис. грн.;

- облицювання грубки, ремонт огорожі  с. Степангород – 8.0 тис. грн.;

- ремонт поточий с. Кідри – 2.0 тис. грн., с. Б.Воля – 1.2 тис. грн., с. Озеро – 1.5 тис.грн.

Забезпечення паливом закладів культури становить 100% від запланованого. Місця для зберігання палива відремонтовані.

Районні установи культури обігріваються центральним теплопостачанням. Системи до прийняття тепла готові про що підписані акти готовності.

Районним будинком культури, районним історичним музеєм, дитячими музичними школами (Володимирецькою, Рафалівською), центральною районною бібліотекою укладено  договори про надання послуг водопостачання з КП «Аква», електропостачання ЗАТ «Ей-І-Ес Рівнеенерго», теплопостачання КП «Володимирець-Енергія-Плюс», розрахунки проводяться у встановлені терміни, заборгованості немає.

Видано акти готовності районного будинку культури, центральної районної бібліотеки, дитячої музичної школи, районного історичного музею.

 

3.3.      Заклади медицини.

Наказом по Володимирецькій ЦРЛ від 11.05.2011 року №96 «Про проведення підготовки закладів охорони здоров’я Володимирецького району до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 рр.» затверджений комплексний план підготовки лікувально-профілактичних закладів району до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років. Всього в районі функціонує 53 лікувальні заклади (ЦРЛ, РЛ, 7 амбулаторій ЗПСМ, 43 ФАПи, районна стоматполіклініка).

Станом  на 01.09.2011 року в 52 закладах завершення роботи з поточних ремонтів. На ФАПі с. Полиці ремонт пічного опалення в стадії завершення. За кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів із соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження РАЕС у Володимирецькому районі проведені поточні ремонти 7 ФАПів на загальну суму 635,4 тис.грн. На поточний ремонт зовнішніх мереж водовідведення та благоустрою території Володимирецької ЦРЛ використано 63,8 тис.грн., на поточний ремонт дитячого відділення Володимирецької ЦРЛ з заміною вікон на енергозберігаючі 99,5 тис.грн. У всіх котельнях проведено ремонт та ревізія запірної арматури та ізоляції труб.

На придбання дров для опалювання витрачено 80,0 тис.грн., заготовлено 458 скм дров. Проведено тендер на придбання вугілля на суму 254,3 тис.грн.

Заклади охорони здоров’я, які перебувають в аварійному стані відсутні.

Будівлі та приміщення до роботи в осінньо-зимовий період готові на 98,1%.

 

IV. Дорожньо-мостове господарство.

Автомобільні дороги загального користування обслуговує філія «Володимирецький райавтодор». Філією обслуговується 356.3 км автомобільних доріг загального користування, з них: з твердим покриттям 343,2км, в тому числі по видам покриття:

- цементобетонні       -      4,0км;

- а/бетонні                  -   128.3км

- чорнощебеневі        -     92,0км

- білощебеневі           -     27,3км

- бруківка                   -     91,5км

На балансі філії знаходиться   1141,8м2    виробничих будинків і споруд.

Власним джерелом теплової енергії є пічне опалення, яке  забезпечує 100% всієї потреби (адмінприміщення та кімната чергового і підігріву води).

Станом на 12.09.2011 року в межах виділених Замовником лімітів в районі виконано наступні обсяги дорожніх робіт:

 

 

Виконано

(т.грн)

% до рівня попереднього року

Поточний   ремонт

0

0

Експлуатаційне утримання

953,9

64

Інші

40,4

78

РАЗОМ

994,3

56

 

 На виконання наказу ДП „Рівненський облавтодор”  №51 від 20.05.2011р.  «Про організацію підготовку філій ДП „Рівненський облавтодор” до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012р.» по філії виданий наказ №26  від 23.05.2011р. „Про організацію підготовки  філії „Володимирецький райавтодор” до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012р.р., яким створена комісія по підготовці дільниць до роботи в ОЗП.

Виконання заходів станом на 12.09.2011 року можна характеризувати слідуючими показниками:

1. Заготівля протиожеледних матеріалів:

- пісок при плані  0,8 тис.м3  в наявності 0,4тис.м3 (50%);

- сіль при плані  100 т. забезпечено 18,5т., що складає 18,5%.

 

2. Лінійні виробничі приміщення підготовлені , проводиться відповідний ремонт в приміщенні для сторожа, остеклені приміщення реммайстерні.

3. Теплим спецодягом організація забезпечена на 60%.

4. По ремонту та підготовці механізмів забезпечено готовність:

- автогрейдери    -         1шт.     із наявних    1шт.

- піскорозкидачі  -        1шт.     із наявних    1шт.

- навантажувачі   -        1шт.     із наявних    2шт.

- трактори            -        2шт      із наявних    2шт.

- навісне обладнання  -3шт.     із наявних    3шт.

5. Із-за відсутності коштів у філії не повністю створено десятиденний запас паливно-мастильних матеріалів, а наявні використовуються на виконання робіт по поточному ремонту та експлуатаційному утриманню.

 

V. Стан підготовки підприємств енергетичного комплексу.

1. Об’єкти енергопостачання.

ПАТ «АЕС Рівнееобленерго» виданий наказ від 04.01.2011 № 1 «Про роботу підприємства в 2011 році на підготовку до осінньо-зимового періоду 2011-2012 р.», яким затверджені заходи з підготовки об’єктів енергопостачання та наказ №304 від 8 вересня 2011 року «Про перевірку готовності товариства до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 р.р.»

З метою запобігання аварійних вимкнень електричних мереж та відповідно до плану ремонту об’єктів та обладнання проведено:

- капітальний ремонт ПЛ-0,4 кВ в селах Антонівка,Березино, Іванчі,Дововоля, Суховоля, Заболоття загальною протяжністю 17,96 км.;

- реконструкцію мережі 0,4 кВ від ТП -264 в с.Б.Воля., загальною довжиною 1,122 км.

Стан розрахунків споживачів району за використану електроенергію за 8 місяців 2011 року складає на рівні 104,9%.

Володимирецька дільниця повністю забезпечена аварійним запасом матеріалів, паливно-мастильними матеріалами та укомплектована на 100% обслуговуючим персоналом.

Планується до кінця року провести виніс ПЛ-10 кВ л.53-01 «Городок» від П/СТ 35/10 кВ «Більська Воля». Розроблена та затверджена проектно-кошторисна документація.

Згідно інвестиційної програми на 2011 рік по Володимирецькій дільниці до кінця року планується провести встановлення розвантажувальної підстанції в центальній частині смт.Володимирець. Розроблення необхідної документації та дозвільних документів на стадії завершення.

 

Проблемні питання:

1. 70 % житлового фонду потребує капітального ремонту.

2. Оновлення матеріально-технічної бази комунальних підприємств для робіт по вивезенню сміття та нечистот (необхідний автомобіль-контейнеровоз, АС-машина для вивезення рідких нечистот).

 

Перший заступник голови

райдержадміністрації                                         П.Вакуліч

 

 

 

 


У вас немає прав, щоб відправляти коментарі.
Увійдіть будь-ласка!