banner rinne 150x65        

 

Головне меню

Реєстрація


Рішення № 581 Про звіт голови районної ради про діяльність у 2019 році

У К Р А Ї Н А

ВОЛОДИМИРЕЦЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(Сьоме     скликання)

(Тридцять сьома сесія)

 

РІШЕННЯ

 

від 30 квітня  2020 року                                          № 581

 

 

Про звіт голови районної ради

про  діяльність у 2019 році

 

Заслухавши та обговоривши звіт голови районної ради про діяльність     у 2019 році, відповідно до п. 17 ч. 6 ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з президією та постійними комісіями районної ради, районна рада

   в и р і ш и л а :

 Звіт голови районної ради Ковенька Василя Васильовича про  діяльність у 2019 році взяти до відома (додається).

             

 

 Голова ради                                                                               В.Ковенько

 

  

 

 

 Звіт голови районної  ради Ковенька Василя Васильовича

про діяльність у 2019 році

 

Шановні депутати, запрошені!

 

         Стаття 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає щорічний звіт голови районної ради про свою діяльність. Тому я, як голова Володимирецької районної ради, доповідаю про проведену роботу та діяльність ради сьомого скликання за період 2019 року.

Районна рада, як колегіальний орган, представляє спільні інтереси територіальних громад сіл та селища району. Тому все, що зроблено за звітний період, є результатом колективної праці кожного депутата, постійних комісій, президії районної ради, сесійної діяльності, роботи виконавчого апарату районної ради  у тісній співпраці з органами місцевого самоврядування сільських та селищних рад, більшість із яких мають своїх представників у районній раді. Результати діяльності голови районної ради визначаються ефективністю роботи колективу представницького органу в цілому і кожного депутата зокрема. Саме від цього залежать результати наших спільних зусиль та оцінка їх виборцями.

         Депутатів районної ради сьомого скликання у звітний період характеризувала конструктивна співпраця, взаємна вимогливість, доброзичливість, налаштованість на продуктивну роботу і націленість на конкретний результат. Якісний та кількісний склад депутатів залишився сталим, як і в попередні роки, 2 депутати склали свої повноваження вже в  2020 році.

Діяльність районної  ради у звітному періоді охоплювала різні сфери економічного, соціального та культурного життя району.  

         Робота районної ради проводилась відповідно до Конституції, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», Регламенту, рішень та плану роботи районної ради, інших діючих нормативних актів, які визначають повноваження органів місцевого самоврядування.

Незважаючи на різні політичні уподобання й розбіжності,  депутати працювали  злагоджено, без політичного протистояння.  

   Відповідно до статті 57 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районною радою утворено дорадчий орган – Президію, до складу якої входять голова районної ради, його заступник, голови постійних комісій, керівники депутатських фракцій та груп, що загалом складає 15 осіб. Президія районної ради попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з питань, що передбачається внести на розгляд ради, координує роботу постійних комісій ради.     Президію районної ради очолює голова районної ради. Протягом звітного періоду проведено 10 засідань президії, розглянуто більше 170 питань. В основному це питання, розгляд яких передбачено регламентом та рішеннями районної ради.

Також на засіданнях президії розглядалося ряд питань, які були запропоновані постійними комісіями, депутатами районної ради, а також ті, що потребували термінового розгляду.

Пропозиції та зауваження, висловлені депутатами районної ради на засіданнях президії районної ради, що стосуються питань порядку денного сесій, ретельно розглянуто і внесено на розгляд сесій.

            Районна рада працювала згідно з планом роботи, у межах Конституції України, чітко дотримуючись повноважень та норм, що передбачені діючим законодавством та Регламентом районної ради.

Важливою складовою роботи районної ради є діяльність постійних комісій районної ради, які згідно статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органами ради, створеними для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради. Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій, враховуючи кількість позачергових сесій, депутатам потрібно було швидко реагувати на життєво важливі проблеми громад району.  

      Постійні комісії проводять свою роботу в тісній співпраці з фінансовим відділом районної державної адміністрації, головними розпорядниками бюджетних коштів та органами місцевого самоврядування району. Присутність відповідальних осіб районної державної адміністрації, керівників районних підприємств, організацій і установ, виконавчого апарату районної ради на засіданнях комісій дає змогу депутатам отримати вичерпне роз’яснення з будь-якого питання, внести свої пропозиції та зміни до проектів документів.

         В цілому організація роботи постійних комісій свідчить про те, що депутати районної ради у переважній більшості налаштовані на цілеспрямовану, конструктивну працю.

         Хочу відзначити надзвичайно важливу роль у підвищенні ефективності роботи ради діяльність п’яти  постійних депутатських комісій: з питань бюджету, фінансів, податків та економічних питань, розвитку підприємництва та залученню інвестицій; з питань гуманітарної політики, комунальної власності, будівництва та розвитку інфраструктури; з питань екології, природокористування, земельних відносин, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи; з питань охорони здоров’я, соціальної політики, соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей; з питань Регламенту, діяльності правоохоронних органів та боротьби з корупцією, розвитку територій та європейської інтеграції.

У районній раді утворені та зареєстровані сім депутатських фракцій: «Блок Петра Порошенка «Солідарність», ВО «Батьківщина», «Українська народна партія», політична партія «Українське об’єднання патріотів - УКРОП», радикальна партія Олега Ляшка, політична партія «Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість», ВО «Свобода», та три депутатські групи: «Освітяни Володимиреччини», «Лісничих» та «Рідне село».

  Відповідно до вимог статті 46  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада  проводить свою роботу  сесійно. Сесійна діяльність складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій. Усі питання діяльності районної ради, рішення та протоколи сесій, розпорядження, протоколи поіменних голосувань депутатів районної ради оприлюднюються на офіційному сайті районної ради.

На пленарних засіданнях ради, засіданнях постійних комісій, президії, депутатських фракцій та робочих груп вдається знаходити порозуміння та приймати виважені рішення.

За звітний період було проведено 8 пленарних засідань, на яких розглянуто і прийнято 91 рішення. З них 28 - з організаційних питань, 16 стосуються безпосередньо управління майном спільної власності, 10 - бюджетно-фінансової діяльності, 3 – питання агропромислового розвитку, земельних відносин, 30 - рішення щодо районних програм та змін до них, які охоплюють широке коло питань охорони здоров’я, освіти, культури, туризму, спорту, соціальної політики та соціального захисту, покращення соціально-економічного розвитку району та інші.

  Радою було також розглянуто та прийнято 4 звернення до владних структур вищого рівня, що стосуються наболілих питань життєдіяльності населення району.

У  2019 році    29 діючих    програм   було  профінансовано на   суму 17,6 млн. грн. Це, зокрема: програма харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів Володимирецького району на 2017-2018 роки – 4583 тис. грн.; програма економічного та соціального розвитку Володимирецького району на 2019 рік - 2200 тис грн.; районна програма матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення на 2018-2022 роки (зі змінами) – 493,7 тис. грн.; районна програма матеріальної  підтримки учасників АТО, мобілізованих осіб, які зараховані на військову службу у Збройні Сили України на 2019 рік  – 231,0 тис. грн.; програма соціального захисту учасників АТО – 38,5 тис. грн.; районна програма «Діти Володимиреччини» на 2016-2020 роки – 266,9 тис. грн.; програма «Цукровий діабет» - 1270,5    тис. грн., програма запобігання виникненню лісових і торф’яних пожеж та забезпечення їх  ефективного гасіння  на 2017 -2021 роки – 470 тис. грн.; районна програма дорожнього господарства Володимирецького району на 2019-2022 роки – 476,3 тис. грн. та інші.

Безперечно, основною є програма економічного та соціального розвитку Володимирецького району на 2019 рік. Ця програма включає і об’єднує в комплексі цільові програми всіх інших сфер діяльності.

 Всі сесійні засідання проходили організовано, відкрито і гласно, із залученням відповідних фахівців. Цьому сприяє робота постійних комісій, депутатських фракцій і груп, які попередньо детально вивчають всі питання, передбачені для розгляду на сесіях.  

 Одним із напрямів роботи районної ради є затвердження районного бюджету, внесення до нього змін та контроль за його виконанням. За функціональною спрямованістю це компетенціяпостійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, податків та економічних питань, розвитку підприємництва та залученню інвестицій (голова            Кравчук Юрій Ростиславович) На 15 засіданнях комісії розглянуто 136 письмових клопотань окремих підприємств, установ, організацій району, заслухано інформації про хід виконання районних програм, розглядались пропозиції щодо фінансування, формування, внесення змін та доповнень до районного бюджету.

 На цю  комісію  було найбільше навантаження, що пов’язано з великою кількістю  позачергових сесій, на яких основними були бюджетні питання.

Постійна комісія тримає  на контролі питання реалізації власних рекомендацій, інформації про виконання яких заслуховуються на засіданнях.

З метою підвищення ефективності використання бюджетних коштів, районною радою прийняте рішення від 07 червня 2017 року № 196 «Про здійснення закупівель товарів та послуг через систему публічних електронних державних закупівель  ProZorro».

За 2019 рік розпорядниками бюджетних коштів району оголошено                       1 048 закупівель на загальну суму 172,4 млн. грн., що на 112 закупівель більше до  минулого року.

Завершено 961 закупівля  на суму 100,0  млн. грн. (на 143 закупівлі більше до минулого року).

Економія коштів по завершених закупівлях склала 8,9  млн. грн.

У звітному періоді комісія працювала злагоджено. Головними критеріями цієї комісії були принциповий підхід  до обговорення питань на засіданнях, відповідальне ставлення до відпрацювання власних рекомендацій, здійснення  контролю за їх виконанням.

Упродовж звітного періоду постійною комісією районної ради з питань Регламенту, діяльності правоохоронних органів та боротьби з корупцією, розвитку територій та європейської інтеграції (голова – Волчецький Микола Миколайович) здійснювався контроль щодо прийнятих радою програм, зокрема таких як:  про районну комплексну програму профілактики злочинності та правопорушень; про програму правової освіти населення Володимирецького району на 2018-2020 роки; про програму соціально-економічного розвитку району; про районну програму військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних Силах України на 2016 – 2020 роки; про районну програму «Афганець» на 2019-2020 роки; про програму розвитку інвестиційної діяльності у Володимирецькому районі на 2019-2020 роки; про районну  цільову програму щодо реалізації Конвенції про права   інвалідів на період до  2020 року; про районну програму розвитку міжнародного співробітництва та   міжрегіональної співпраці на 2019 - 2021 роки; про районну програму розвитку транскордонного співробітництва на  2017 - 2020  роки; про програму розвитку малого і середнього підприємництва у    Володимирецькому   районі на  2018 - 2020  роки; про районну Програму для забезпечення виконання рішень суду на 2018-2020 роки; про районну цільову програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху у Володимирецькому районі на період до 2020 року та інших.

         Законодавством передбачено, що органи місцевого самоврядування мають право володіти, розпоряджатися та користуватися комунальним майном.

       Районною радою здійснювалося управління майном спільної власності територіальних громад сіл та селищ району.

Найбільш активно і емоційно розглядаються питання, що стосуються майна районної комунальної власності на засіданнях постійної комісії з питань гуманітарної політики, комунальної власності, будівництва та розвитку інфраструктури (голова – Першута Олександр Іванович). Відповідаючи за прийняття рішень економічного характеру, розвитку, збереження та ефективного використання об’єктів спільної власності територіальних громад району, проведення моніторингу діяльності комунальних підприємств та закладів району, особливу увагу комісія приділяла  аналізу регіональних програм соціально-економічного розвитку, розвитку освіти, культури та ін.. Постійно розглядались питання щодо оренди, передачі з балансу на баланс чи в іншу власність майна, що належить до спільної власності територіальних громад району. За результатами розгляду приймались рекомендації щодо прийняття управлінських рішень, в т.ч. внесення змін до статутів, списання основних засобів та матеріальних цінностей, передачі в оренду вільних приміщень, управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, тощо.

         Особливу увагу депутати приділяли питанням освіти, культури і духовності, що належать до компетенції комісії. На засіданнях комісії розглянуто також важливі для громади району питання, зокрема: «Про затвердження Програми розвитку освіти Володимирецького району на 2019-2021 роки», «Про районну соціальну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року», «Про внесення змін до рішення районної ради від 30 березня  2018 року № 289 «Про Районну програму оздоровлення та відпочинку дітей на період до  2022 рок», «Про затвердження районної Програми забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів шкільними автобусами у 2019 році», «Про затвердження Програми розвитку книговидавничої справи, сприяння збільшенню випуску книжкової продукції місцевих авторів у Володимирецькому районі на 2019-2023 роки», «Про Програму харчування дітей дошкільного та шкільного віку закладів освіти Володимирецького району на 2020 рік та ряд інших.

З метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти   шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження, в районі успішно працює  комунальна установа «Володимирецький інклюзивно-ресурсний центр» Володимирецької районної ради.

Хочу підкреслити, що  на сьогоднішній день відповідно до чинного законодавства укладення договорів оренди проводиться виключно на конкурсних засадах, що автоматично вирішує питання прозорості орендних відносин. За звітний період укладено 36 - довгострокових та 13 короткострокових договорів оренди.

За 2019 рік до районного бюджету за оренду приміщень спільної власності надійшло 65,2 тис. грн.

Основним принципом роботи є співпраця між депутатами, спрямована на конструктивну роботу, принциповість та взаємоповагу. Тому, взаємовідносини між депутатами різних партій, які є членами постійної комісії, перейшли в площину практичних дій. Це відчутно сприяє роботі комісії, а також ефективності роботи районної ради в цілому.

За звітний період  постійною комісією районної ради з питань екології, природокористування, земельних відносин, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (голова – Прокопчук Юрій Володимирович) на засіданнях розглядалися проекти рішень що відносяться до її компетенції, а також трималися на контролі наступні профільні програми: про районну програму розвитку земельних відносин у  Володимирецькому районі на 2016-2020 роки; про районну комплексну програму забезпечення містобудівною документацією населених пунктів та територій Володимирецького району на 2016-2020 роки; про районну цільову програму індивідуального житлового будівництва у сільській місцевості „Власний дім” на 2016 – 2020 роки. Також на засіданнях постійної комісії було розглянуто ряд питань, що стосувалися затвердження проектів землеустрою щодо зміни меж населених пунктів району та затвердження технічної документації.

Продовжують діяти програми формування регіонального, місцевих та об’єктових фондів матеріально-технічних резервів для запобігання, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; охорони навколишнього середовища на 2017-2021 роки;  запобігання виникненню лісових і торф’яних пожеж та забезпечення їх ефективного гасіння на 2017-2021 роки та інші.

Постійна комісія з питань охорони здоров’я, соціальної політики, соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей (голова –        Лобач Валерій Васильович) відповідно до Положення про постійні комісії здійснювала контроль за виконанням рішень районної ради з питань соціального захисту населення, малозабезпечених категорій громадян, в тому числі ветеранів, інвалідів, учасників АТО.

Постійна комісія розглядала програму соціально-економічного розвитку району на 2019 рік,програму розвитку первинної медико-санітарної допомоги у Володимирецькому районі на 2018-2019 роки,програму матеріальної підтримки учасників антитерористичної операції та мобілізованих осіб та осіб, які зараховані на військову службу за контрактом  у Збройні Сили України на 2019 рік, програму соціального захисту учасників АТО на 2019-2022 роки, програму надання пільг окремим категоріям населення Володимирецького району на 2019-2021 роки; програму зайнятості населення Володимирецького району на 2018-2022 роки, соціальну програму забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків на період  до 2021 року, програму «Ветеран» на 2019-2023 роки, інші цільові регіональні програми з питань охорони здоров’я, молодіжної політики, розвитку фізичної культури і спорту. Комісією підготовлена та прийнята районна програма покращення діагностики, лікування та профілактики злоякісних новоутворень на 2019 рік, підготовлено та прийнято рішення про  внесення змін до районної цільової Програми по наданню допомоги хворим  з хронічною нирковою недостатністю, які проживають на території району та отримують програмний гемодіаліз на 2017 – 2020 роки.

Депутати – члени постійної комісії, приділили особливу увагу вивченню питань фінансового забезпечення окремих регіональних програм у галузі охорони здоров’я. На постійному контролі комісії перебувають також питання медичного обслуговування та виконання програми реформування первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики сімейної медицини, програми боротьби з епідемією туберкульозу, програми створення єдиної системи надання екстреної медичної допомоги.

         Реорганізовано комунальні заклади «Володимирецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Володимирецької районної ради та «Володимирецька центральна районна лікарня» Володимирецької районної ради шляхом перетворення у комунальні некомерційні підприємства.

Слід визнати, що  порушень вимог Регламенту у частині роботи постійних комісій районної ради, не було. Заплановані засідання комісій проходили вчасно, питання, які виносились на пленарні засідання сесій районної ради, попередньо розглядались і мали відповідний висновок комісій.  Відповідальним за організацію роботи комісії є голова комісії, тому керівникам постійних комісій необхідно активізувати діяльність депутатів в частині участі їх в роботі засідань комісій. Адже, саме на засіданнях постійних комісій детально вивчаються, обговорюються запропоновані для  розгляду на сесії питання. Тут ви можете внести суттєві пропозиції.

Можна з упевненістю сказати, що переважна більшість депутатів районної ради сьомого скликання досить добре співпрацює із сільськими головами та громадами, що їх обрали.

Співпраця з райдержадміністрацією здійснюється, в основному, через делеговані повноваження районної ради районній державній адміністрації. 

Більшість рішень, прийняті радою за звітний період, власне відображають роботу райдержадміністрації по виконанню делегованих повноважень.

Як голова районної ради я беру участь у засіданнях колегії райдержадміністрації, нарадах з керівниками підприємств, організацій, установ, на яких вирішуються питання роботи господарського комплексу району та соціальної сфери. Відповідно, голова райдержадміністрації, його заступники, начальники управлінь, відділів постійно беруть участь в роботі сесій районної ради, постійних комісій, нарадах із сільськими, селищними головами.

Як голова районної ради, особливу увагу приділяю роботі з сільськими радами. Незважаючи на те, що відсутня „вертикаль“ в нашій роботі і сільські ради діють самостійно, слід відзначити, що є взаєморозуміння і злагоджена робота. Думка керівників сільських рад завжди враховується при вирішенні проблемних питань в районі.

Не можу обійти питання роботи виконавчого апарату. Якщо працює ефективно апарат, значить ефективною буде і робота ради. Виконавчий апарат Володимирецької районної ради будує свою роботу на принципах законності і гласності, колегіальності і плановості, поєднанні місцевих і державних інтересів, здійснює функції і повноваження відповідно до норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту районної ради, Положення про виконавчий апарат, Положення про відділи та посадові інструкції.

Упродовж звітного періоду виконавчий апарат районної ради здійснював організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності районної ради, постійних комісій, президії районної ради. Забезпечував взаємодію з органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування.

В апараті районної ради на сьогодні функціонує 3 відділи, у яких працює 7 спеціалістів (крім голови та заступника), та патронатна служба голови  ради (1 спеціаліст). Всі посадові особи є фахівцями із вищою освітою. Кожен з них працює за затвердженими посадовими інструкціями. Працівники виконавчого апарату проходять навчання за програмами тематичних семінарів в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування, державних установ, підприємств, організацій.         

 У відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту роботи районної ради, виконавчий апарат своєчасно забезпечував  депутатський корпус проектами рішень з основних питань, матеріалами довідкового характеру, іншими допоміжними  друкованими матеріалами, які виносились на розгляд пленарних засідань, президії чи постійних комісій районної ради.

         На офіційному сайті районної ради регулярно публікуються розпорядження голови районної ради, матеріали про пленарні засідання, проекти рішень та прийняті рішення.

Працівники апарату ради надають практичну і методичну допомогу місцевим радам у забезпеченні здійснення ними повноважень з питань застосування законодавства при вирішенні проблемних питань у їх діяльності. Зокрема, із забезпечення сесійної діяльності у звітному періоді було здійснено виїзні засідання до Рафалівської селищної, Полицької, Озерецької та Половлівської сільських рад.

Відповідальні працівники апарату закріплені за постійними комісіями, сільськими, селищними радами. 

У цілому апарат, я вважаю, добросовісно виконував і виконує покладені на нього обов’язки.

            Я, як голова районної ради, прагнув організувати роботу так, щоб рада повніше і ефективніше виконувала свої обов’язки. Діяла послідовно, зосереджено із врахуванням інтересів наших виборців.

            На постійному контролі перебуває належне виконання Закону України “Про звернення громадян” , що запобігає виникненню підстав для повторних звернень та звернень до органів вищого рівня.

 Особлива увага  приділяється розгляду звернень громадян, викладених у письмовій формі (заяви, пропозиції та скарги), а також здійсненню особистого прийому громадян, який проводиться постійно.

Пріоритетом в моїй роботі на посаді голови районної ради було оперативне та дієве реагування на звернення жителів району до районної ради, мною проводився прийом громадян не лише у чітко визначені дні згідно з графіком, але й при необхідності щоденно. Неодноразово я здійснював виїзні прийоми громадян в населених пунктах району.. Основні питання:  надання матеріальної допомоги, ремонт доріг, відновлення автобусного маршруту, земельні відносини, житлово-комунальні проблеми, діяльність органів місцевого самоврядування на селі та інше.  

 Звернення громадян, які надходили під час особистого прийому, під час виїзних прийомів, завжди намагалася вирішити на місці, не переводячи проблемні питання громадян в паперову бюрократію. Вирішено майже всі питання, які належать до компетенції районної ради. Інші направлені для відповідного реагування у відповідні інстанції.

За 2019 рік до Володимирецької районної ради надійшло 303 звернень громадян, з них 300 письмових, 3 усних. Усі вони розглянуті згідно з чинним законодавством: вирішено позитивно - 283; дано роз’яснення  - 20. За соціальним статусом серед авторів звернень: дітей війни - 14; інвалідів — 56; багатодітних сімей — 39, пенсіонерів – 134, безробітних – 71. Тобто, до районної ради звертаються найменш соціально захищені верстви населення.

За звітний період до районної ради надійшов 721 лист, вихідна кореспонденція становить 465 листів, прийнято 57 розпоряджень голови районної ради з основної діяльності та 75 розпоряджень по особовому складу.

Окремо хочу виділити питання щодо звернень громадян, які стосувалися допомоги важкохворим жителям нашого району, що знаходяться в особливо скрутному матеріальному становищі. Шановні депутати, дякуючи вашій підтримці вдалося частково вирішити ці соціально-значимі питання та надати адресну грошову допомогу тяжкохворим.

Одним із важливих чинників в діяльності ради є інформаційна робота, що забезпечує прозорість і гласність в діяльності районної ради. Успішна інформаційна діяльність органів місцевого самоврядування є нині необхідною умовою існування та розвитку незалежної держави.

Володимирецька районна рада та її керівництво працює за принципами публічності, прозорості та відкритості, керуючись у своїй діяльності законами України "Про доступ до публічної інформації" та іншими законодавчими актами.

         На виконання вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" основним інструментом для висвітлення діяльності районної ради та забезпечення доступу до публічної інформації є офіційний веб-сайт районної ради, який постійно оновлюється.

         Питання, що вносяться на розгляд сесій районної ради, своєчасно розміщуються на інтернет-сторінці, а тому депутати мають змогу знайомитися з проектами рішень та довідковими матеріалами до них, належно готуватися до пленарних засідань. Після завершення сесій усі рішення районної ради обов’язково оприлюднюються у визначені терміни.

         Всі заходи, які проводить районна рада, поза всяким сумнівом, є відкритими для представників громади та засобів масової інформації, які також висвітлюють події, що відбуваються в районній раді.

         Районна рада намагається вчасно інформувати громадськість про важливі заходи і події, що відбуваються за участі керівництва та депутатів районної ради.

         За звітний період Почесною грамотою обласної ради нагороджено 3 чоловіки, спільною Почесною грамотою районної державної адміністрації та районної ради  - 47, Почесною грамотою районної ради  18 осіб. 

            Для інформування населення активніше використовуються електронні засоби комунікації. Виконавчий апарат забезпечує систематичне та оперативне оприлюднення і оновлення інформації про діяльність районної ради. Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» в раді розроблено порядок подачі запитів на інформацію, їх форми, закріплено відповідальних працівників та визначено місце для роботи з інформацією.

Відвідувачі сайту ради мають змогу заздалегідь знайомитися із питаннями, що плануються для розгляду на черговій сесії, користуватися електронними варіантами проектів рішень та рішень, прийнятих на пленарних засіданнях ради, знайомитися з інформацією про поточну діяльність районної ради.

Сьогодні, відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» всі проекти рішень, а потім і рішення сесій рад, як і результати поіменного голосування повинні оприлюднюватися на сайтах або на дошках оголошень, в ЗМІ. Хочу зауважити, що ще не всі сільські ради мають веб-сайти, хоча намагаються працювати публічно, гласно і відкрито.  

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та інших антикорупційних нормативно-правових актів, з метою реалізації державної  політики у сфері боротьби з корупцією у виконавчому апараті  районної ради проведена робота  по  електронному декларуванню доходів та фінансових зобов’язань посадових осіб місцевого самоврядування. Виконавчим апаратом районної ради  була  надана  депутатам, що зверталися, практична  допомога по заповненню декларацій.

Для попередження реального чи потенційного конфлікту інтересів, що виникає під час розгляду на сесіях ради окремих питань,  подається заява про відмову брати участь у голосуванні з даного питання.

         На завершення,дозвольте подякувати всім, хто налаштований сьогодні на співпрацю з районною радою, а така співпраця є, і з виконавчою владою в районі, між радами і депутатами різних рівнів, у тому числі і з народним депутатом України М’яликом Віктором Ничипоровичем та депутатами обласної ради. У рамках стислого звіту неможливо детально розповісти про все зроблене районною радою. Знайшла своє відображення лише найбільш важлива, на мій погляд, частина справ. Я розумію, що в районі ще існує чимало невирішених проблем. Тому запевняю, що й надалі буду діяти спільно з вами в інтересах Володимиреччини і її людей. Основна мета мого звіту – це визначення основних напрямків та пріоритетів у нашій подальшій роботі, адже у різних галузях сьогодні є маса проблем, які потребують особливої уваги влади. Але, на жаль, на місцевому рівні можна вирішити далеко не все. Тому великі сподівання покладаємо на ефективну роботу вищих органів державної влади.

Завершуючи свій звіт, сподіваюсь, що в наступний рік збережеться і забезпечиться активна і тісна взаємодія з усіма гілками влади, депутатським корпусом, структурами різного підпорядкування над вирішенням всіх нагальних і важливих питань соціально-економічного розвитку територіальних громад по створенню умов стабілізаційної ситуації в районі в  будь-яких питаннях.

 

 Дякую   за увагу!